Dallas Families-Regulament

In jos

Dallas Families-Regulament

Mesaj Scris de [Teka]tete la data de Mar Ian 14, 2014 12:32 am

Înainte de a aplica în facţiune trebuie să fiţi conştienţi că aici nu e ca în majoritatea mafiilor. Dispunem de un regulament strict pentru ca totul să decurgă conform planurilor. Nu vreau să văd reclamaţii, nici între voi şi nici de la ceilalţi jucători. Gluma e glumă dar vom avea serioase limite în ceea ce priveşte, în mod special, limbajul pe /f(amily) chat.

Este strict interzis limbajul vulgar pe /f(amily). Îmi iau dreptul de a vă demite cu 40/40 FactionPunish pentru orice abatare din punct de vedere al limbajului vulgar.

Este strict interzis deathmatch-ul aiurea. Puteţi face deathmatch între voi doar prin duele cu "start" (3, 2, 1, GO) pentru a evita rănirea accidentală (sau nu) a altor colegi / persoane, şi implicit pentru a evita reclamaţii şi sancţionări ce nu îşi au rostul. Îmi iau dreptul de a vă demite cu 40/40 FactionPunish pentru orice abatere din punct de vedere al deathmatchului.

Este strict interzis să faceţi spam pe /f(amily). Acesta este numai şi numai dreptul liderului şi al subliderului, şi numai la war pentru organizare! Îmi dau dreptul de a vă sancţiona cu FactionWarn în caz de abatere.

Este strict interzisă ripostarea în cazul în care cineva vă atacă pe stradă. Dacă un civil vă atacă faceţi screenshot şi postaţi la blacklist. Dacă un mafiot rival vă atacă faceţi screenshot şi faceţi-i reclamaţie la facţiunea sa. Dacă un poliţist vă atacă puteţi riposta fără probleme. Puteţi face 'deathmatch aiurea' doar pe poliţişti, nu veţi fi sancţionaţi decât cu un eventual wanted din partea lor. Voi considera ripostarea un 'deathmatch aiurea'. Îmi iau dreptul de a vă demite cu 40/40 FactionPunish în cazul în care ripostaţi.

Dacă aveţi probleme cu un coleg de facţiune, nu îi veţi face reclamaţie în topicul de reclamaţii generale; îl veţi putea reclama trimiţând-ui PM liderului.

Cine lipseşte de la waruri, şi nu are cerere de învoire/inactivitate pe forum va fi sancţionat cu FactionWarn sau chiar demitere. Cererea de învoire/inactivitate se face în topicul cu acelaşi nume.

Cine nu vine la şedinţa săptămânală va fi sancţionat cu FactionWarn şi nu va primi salariu / prime pentru aceea săptămână. Dacă nu puteţi ajunge postaţi o cerere de învoire şi nu veţi fi sancţionaţi.

Odată ce sunteţi pe turful de war, este strict interzis să fugiţi în afara acestuia. Abaterea de la această regulă va fi sancţionată în funcţie de situaţie.

Sunteţi obligaţi să faceţi 10.000 materiale pe săptămână, pe care să mi le daţi înainte de şedinţă, şi apoi să le postaţi în topicul "Evidenţă materiale". Abaterea de la această regulă va fi sancţionată cu FactionWarn.

Sunteţi obligaţi să ascultaţi de lider / colider / coordonator la waruri. Cine nu ne urmează ordinele şi instrucţiunile va fi sancţionat cu FactionWarn sau cu demitere în funcţie de situaţie.

Cine cere rank, salariu sau alte dumnezării riscă să fie demis.

Cine nu are jobul de arms dealer la war va fi sancţionat cu FactionWarn.

Warurile sunt între orele 9:00-11:00, 14:00-16:00 şi 20:00-22:00, cine nu poate ajunge este obligat să facă o cerere de învoire. În caz contrar va primi FactionWarn.

Cine nu postează evidenţa warurilor sau a materialelor riscă să fie demis pentru inactivitate. Am nevoie de voi pentru waruri şi materiale, nu ca să îmi ocup un loc din mafie.

Pentru orice viitoare modificări, le voi face şi vă voi anunţa atât ingame cât şi pe forum. Noile modificări vor fi obligatorii atât pentru cei ce vor aplica, cât şi pentru actualii membrii ai mafiei.

Donboo
Admin

Data de inscriere: 03/01/2014
Localizare: Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj privat Trimite emailul http://pdcr.forumhit.ro S0b donboo-do

Sus
[Teka]tete

Data de înscriere : 12/01/2014
Varsta : 20
Localizare : Brasov

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum